Jan Jansz BEERS

Geboortenaam Jan Jansz BEERS
Geslacht mannelijk
Leeftijd bij overlijden 45 jaren, 11 maanden, 9 dagen

Gebeurtenissen

Gebeurtenis Datum Locatie Beschrijving
Bronnen Opmerkingen
Geboorte 1715-08-12 Spanbroek, Opmeer, Noord-Holland, Nederland  
 
Overlijden 1761-07-21 Hoogkarspel, Stede Broec, Noord-Holland, Nederland  
 
Beroep     Landman
 
Eerste communie     06.03.1741 Toedeling uit nalatenschaap van ouders
 
Algemeen

 

29.12.1741 Koopt stuk zaadland (109R) van Jan Mulder
( 43) en stuk zaadland (58R) van de Regenten
( 17)
21.04.1742 Koopt als voogd over de kinderen van Maarten
Hendriksz in 1M grasland ( 51)
31.05.1742 Koopt huis en erf van Jan Hendriksz ( 205)
31.05.1742 Verkoopt als voogd over de kinderen van Maarten
Hendriksz 2 stukken grasland (78 + 72R) ( 151)
06.07.1742 Verkoopt als voogd over de erven van Symon
Schotsman een stuk zaadland (95R) ( 4)
13.07.1742 Verkoopt als voogd over de erven van Symon
Schotsman 2 stukken zaadland (152 + 150R)
( 253)
06.04.1743 Verkoopt obligatie ( 500 ; uit familiebezit)
aan Freek Buurman (ONA Enkhuizen 1308)
22.06.1743 Uitleg omtrent geleend geld van Krijn Rijper
( 1.000) en Klaas Vijgeboom ( 600)
27.06.1743 Verkoopt huis en erf (50R) aan Jan Roos voor
275
12.12.1743 Claas de Wit stelt zich contra-borg in vonnis
tegen Jan Beers
27.02.1744 Verkoopt een stuk zaadland (106R) aan Hendrik
Potgieter ( 53)
25.03.1745 Verkoopt aan Albert ter Velde een stuk grasland
voor 1.450
26.06.1746 Geschil over (de erfpacht van) een stuk land
met de heer Cornelis Heynsius van Willigen
17.05.1748 Neemt hypotheek op huis en erf ( 1.200) van
Jan wit
02.04.1749 Verkoopt 2 stukjes grasland (2M 338R) aan
schoonzuster Lyntje de Groot voor 650
28.01.1750 Verkoopt als voogd over de kinderen van Willem
Hendriksz een huis en erf voor 342
21.12.1750 Treedt op als gewezen voogd over Marijtje Bouw-
man
21.04.1751 Verkoopt aan Dirk van der Deure 1/10 in een
stuk grasland (331R) voor 120
18.01.1754 Passeert hypotheekbrief t.b.v. Joan Andries
Kluypel
31.05.1755 Mede-eigenaar in stuk grasland
31.10.1755 Koopt van de erven Pieter Maget een huis en erf
voor 117
01.11.1755 Verkoopt huis en erf aan Jacob Grootebroek voor
117
19.03.1756 Passeert hypotheekbrief t.b.v. Reinier Fous-
saint voor 500
15.03.1757 Verkoopt 1/6 in stuk woudland (1.150R) aan
Jacob Buis en Cornelis Rentenier voor 250
15.01.1761 Verkoopt aan freek Buurman een stuk houtland
(2M 200R) voor 1.050
19.01.1761 Verkoopt aan Cornelis de Boer een stuk houtland
(3M) voor 1.100
24.02.1761 Verkoopt aan Pieter Hem een stuk zaadland (70R)
voor 8
24.07.1761 Begraven in graf nummer 141

Ouders

Verwantschap met de hoofdpersoon Naam Geboortedatum Sterfdatum Relatie in dit gezin (indien niet door geboorte)
Vader Jan Cornelisz BEERS1736-09-23
Moeder Griet Jans1740-11-09
    Zus     Diver Jans BEERS 1711-03-30 voor 1717
    Broer     Cornelis Jansz BEERS 1712-03-14 1748-06-12
         Jan Jansz BEERS 1715-08-12 1761-07-21
    Zus     Diver Jans BEERS 1717-03-30 1718-06-11
    Broer     Claas Jansz BEERS 1718-07-29 1718-09-05
    Broer     Claas Jansz BEERS 1719-09-16 1720-09-27
    Zus     Lijsbeth Jans BEERS 1722-01-13 1722-02-14
    Zus     Lijsbeth Jans BEERS 1724-05-03 1731-05-25
    Zus     Diver Jans BEERS 1726-03-12 1729-01-07

Gezinnen

    Gezin van Jan Jansz BEERS en Grietje Cornelis ABBEKERK
Getrouwd Vrouw Grietje Cornelis ABBEKERK ( * + 1762-12-28 )
   
Gebeurtenis Datum Locatie Beschrijving
Bronnen Opmerkingen
Huwelijk 1737-02-25 Hoogkarspel, Stede Broec, Noord-Holland, Nederland  
 
Algemeen

RFN 24

  Kinderen
Naam Geboortedatum Sterfdatum
Dirk Jansz BEERS1769-12-06
Jan Jansz BEERS1739-08-121739-09-25
Jan Jansz BEERS1741-01-221747-02-13
Trijntje Jans BEERS1743-08-071743-09-24
Cornelis Jansz Beers1744-09-251806-01-10
Trijntje Jans BEERS1746-10-011746-10-01
Grietje Jans BEERS1749-11-171833-03-08
Sijmen Jansz BEERS1752-02-101825-10-07
Pieter Jansz BEERS1753-08-201826-07-31
Trijntje Jans BEERS1756-08-091756-09-14
Cornelis Jansz BEERS1757-12-211764-11-03
Jan Jansz BEERS1760-01-221760-07-08